Politikë

" Rrugës për New York", Basha: Në OKB për të prezantuar rezolutën për Ukrainën

Shkruar nga Liberale

" Rrugës për New York", Basha: Në OKB për të

Kryetari i Partisë Demokratike zyrtare, Lulzim Basha, do të marrë pjesë në sesionin e veçantë të OKB-së, ku do të prezantojë Rezolutën për Rindërtimin e Ukrainës, e cila pak ditë me parë mori dhe miratimin përfundimtar në Komitetin për Çështjet Ligjore të Këshillit të Europes.

“Jam i lumtur që m’u dha mundësia që edhe Shqipëria të japë një kontribut të rëndësishëm për krijimin e mekanizmit përmes të cilit Rusia sot dhe çdo agresor i mundshëm në të ardhmen, të mbahet përgjegjes edhe financiarisht për krimet dhe dëmet e shkaktuara.” – shkruan Basha në një postim në rrjetin social facebook.

Postimi i plotë i Bashës:

Përshëndetje të dashur miq!

Jam rruges për në New York ku do të marr pjesë në një sesion të veçantë në OKB për Ukrainën.

Aty do kem nderin të prezantoj Rezolutën për Rindërtimin e Ukrainës e cila pak ditë me parë mori dhe miratimin përfundimtar në Komitetin për Çështjet Ligjore të Këshillit të Europes.

Jam i lumtur që m’u dha mundësia që edhe Shqipëria të japë një kontribut të rëndësishëm për krijimin e mekanizmit përmes të cilit Rusia sot dhe çdo agresor i mundshëm në të ardhmen, të mbahet përgjegjes edhe financiarisht për krimet dhe dëmet e shkaktuara.

Uroj që ky kontribut edhe në emër të Shqipërisë të vendosë standartet për të sotmen dhe të ardhmen, duke i shërbyer paqes dhe sigurisë në botë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH