Kronikë

Zjarr në një banesë në Vlorë në lagjen '29 Nëntori', flakët i marrin jetën një të moshuari

Shkruar nga Liberale

Zjarr në një banesë në Vlorë në lagjen '29

Pasditen e kësaj të marte, një banesë është përfshirë nga flakët në qytetin e Vlorës. Mediat kanë raportuar se zjarri ka rënë në zonën e njohur si ‘Omonia’.

Deri tani nuk dihet ende se çfarë eka shkaktuar zjarrin.

Si pasjojë e flakëve ka humbur jetën një i moshuari që banonte në banesën që u përpi nga flakët. Forcat zjarrfikëse dhe policia janë nisur drejt vendngjarjes për të zbardhur shkaqet e rënis së zjarrit. 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH