Kronikë

Zbardhet vrasja e çiftit të të moshuarve në Dropull, policia arreston AUTORIN! Piu kafe me ta...(SHKAKU PRONAT)

Shkruar nga Liberale
Zbardhet vrasja e çiftit të të moshuarve në Dropull,

Pak ditë pas vrasjes makabre të çiftit të të moshuarve në fshatin Brodishtë të Dropullit, policia ka arrestuar autorin e vrasjes së tyre.

Burime për mediet bënë me dije se policia ka identifikuar dhe arrestuar autorin e krimit.

Ndërkaq policia bën të ditur se pas ekzaminimit të provave biologjike nga policia shkencore është identifikuar dhe arrestuar autori i vrasjes së Kosta dhe Kleoniqi Ilia, 84 dhe 88 vjeç.

Autori i krimit makabër ditën e ngjarjes ka shkuar në banesën e çiftit të të moshuarve, aty ku dyshohet se edhe ka pirë kafe me këto të fundit dhe më pas i vrarë me sende të forta.

E moshuara u gjet e pajetë në banesë, ndërsa 84 vjeçari u gjet i vdekur në oborrin e banesës së tyre.

Shkaku i krimit dyshohet të ketë qenë synimi i autorit të krimit që të marrë pronat (tokat) e çiftit të të moshuarve në fshatin Bridishtë, por policia po heton për zbardhjen e shkakut.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH