Kronikë

Vret gruan sepse ajo donte divorcin dhe më pas veten, vajza e tyre dëgjon britmat, postimi i tij i fundit në Facebook

Shkruar nga Liberale

Vret gruan sepse ajo donte divorcin dhe më pas veten, vajza e tyre

Dy trupat e pajetë të shtrirë në dhomën e gjumit, të dy me plagë shkaktuar nga goditjet me thikë. Në tokë është gjetur thika e përgjakur dhe ndoshta një armë e dytë me të cilën burri mund të kishte vrarë gruan e tij dhe më pas t'i merrte asaj jetën. E gjithë kjo ndodhi teksa  vajza e tyre 13 vjeçare ishte në shtëpi.

Është kjo skena e krimit që shtangu policinë, mëngjesin e sotëm në Agropoli , qyteza në zonën e Salernos ku vdiqën dy bashkëshortët Annalisa Rizzo dhe Vincenzo Carnicelli , ajo ishte 44 vjeçe dhe ai 63.

Ata kishin vendosur të divorcoheshin. Kështu kanë thënë miqtë dhe të afërmit e tyre. Annalisa Rizzo , 43 vjeçe, e vrarë në shtëpinë e familjes nga bashkëshorti i saj - Vincenzo Carnicelli , 63 vjeç - i cili më pas i dha jetën vetes, ishin në prag divorci dhe ky mendohet se ishte shkaku.  Gruaja kishte folur me vajzën e saj, trembëdhjetë vjeçare e cila po flinte në dhomën e saj të gjumit, ndërsa tragjedia ndodhi brenda në shtëpi.

Të dy ishin në procesin e ndarjes dhe ndoshta e diskutuan këtë para se të vdisnin. Ai ishte kthyer së fundi nga Gjermania ku kishte punuar në një restorant: dhe tani donte vetëm të rregullonte gjërat me gruan dhe në profilin e tij social kishte shkruar “i divorcuar”. Por Vincenzo shpresonte se ishte thjesht një periudhë e vështirë dhe, edhe nëse do të mbështeste zgjedhjen e gruas së tij, ai mendoi se lidhja mund të vazhdonte.

“I kam thënë gjithmonë vajzës sime: lëre, lëre, lëre... Lëre atë plakun”, rrëfeu babai Luciano Rizzo. Ajo është dyzet e tre vjeçe, ai është 63. Një diferencë moshe që familja e gruas nuk e kishte pranuar asnjëherë, as me ardhjen në jetë të vajzës së tyre, tashmë trembëdhjetë vjeçe. Dhe vajza ishte në shtëpi kur ndodhi tragjedia. Për fat, ajo ishte në gjumë. Ajo që e zgjoi nga gjumi ishte gjyshja e saj, e cila nxitoi në shtëpinë e vajzës së saj kur ajo nuk mori telefonatën e zakonshme të mëngjesit. E moshuara kishte tentuar ta telefononte por ajo nuk po i përgjigjej telefonit. /Liberale.al/

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH