Kronikë

VITI I RI 2024 festohet me armë zjarri në mes të Tiranës, plagoset shtetësja italiane nga një plumb “qorr”. Policia sqaron ngjarjen!

Shkruar nga Liberale
VITI I RI 2024 festohet me armë zjarri në mes të Tiranës,


Festa e Vitit të Ri duket se festohet me armë edhe në mes të Tiranës.

Policia ka dhënë detaje nga plagosja e shtetases italiane në kryeqytet, ngjarje e ndodhur pas mesnate rreth orës 00:35 në bulevardin “Zogu I”.
51-vjeçarja me iniciale A. K., ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën.

Sipas bluve, dyshohet se shtetasja italiane është plagosur nga një predhë e kalibrit të vogël, e ardhur nga lartësia. Ndërkohë po punohet për të zbardhur rrethanat e ngjarjes.

Njoftimi i policisë Tiranë/

Informacion paraprak

Më datë 01.01.2024, rreth orës 00:35, në bulevardin “Zogu I”, është dëmtuar dyshohet me armë zjarri, me vrimë hyrje nga lart-poshtë, me burim zjarri ende të paidentifikuar, shtetasja e huaj A. K., 51 vjeçe, e cila ndodhet në spital, ka marrë ndihmën mjekësore dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Dyshohet se plaga mund të jetë shkaktuar nga një predhë e kalibrit të vogël, e ardhur nga lartësia.

Grupi hetimor në drejtimin e Prokurorit po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

 

Për këtë ngjarje do të kemi informacion më të zgjeruar pas sqarimit të plotë të të gjitha rrethanave dhe mekanizmit të ndodhjes së ngjarjes

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH