Kronikë

"Vajzat shqiptare nga qytetet e vogla porositen online si prostituta", deklarata bombë e gazetares

Shkruar nga Liberale

"Vajzat shqiptare nga qytetet e vogla porositen online si prostituta",

"Vajzat që vijnë nga qytete të vogla i marrin për prostituta" ishte deklarata bombë e gazetares së njohur Aida Topalli e cila mëngjesin e sotëm foli për vajzat që janë eksorta ose prostitutë.

E ftuar në emisionin “Good Morning Albanians” ajo theksoi se janë rreth 12 vajza shqiptare që janë eksorta dhe që këtë punë e bëjnë dhe në vende të ndryshme të botës.

“Vajzat që vijnë  nga qytete të vogla i marrin për prostituta. Di që janë një numër vaj

zash, 12 ose 13, nga 22 që kanë qenë vitin që lamë pas.  Këto vajza eksortohen jo vetëm në shtetin shqiptar por shkojnë dhe jashtë, njëlloj si eksorta të tjera që bëjnë këtë lloj turizmi me muaj të tërë”-tha ajo. 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH