Kronikë

U asgjësuan 183 bimë kanabisi, e pëson 29-vjeçari në Pukë

Shkruar nga Liberale

U asgjësuan 183 bimë kanabisi, e pëson 29-vjeçari në

Në kuadër të operacionit kombëtar “Territor i pastër” u gjetën dhe asgjësuan 183 bimë kanabisi, në fshatin Gjojan i Vogël.

Si pasojë është arrestuar një 29-vjeçar nga policia këtë të premte në Pukë pasi akuzohet për kultivim të lëndëve narkotike. 

Ndikon ka vijuar puna për identifikimin, kapjen dhe nxjerrjen përpara përgjegjësisë penale, të shtetasve të tjerë të implikuar në këtë veprimtari kriminale.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH