Kronikë

Thirret në SPAK ish-gruaja e Arben Ahmetajt, oficeri i BKH e informoi avokatin e Mançkës që të njihet me aktet e dosjes

Shkruar nga Liberale

Thirret në SPAK ish-gruaja e Arben Ahmetajt, oficeri i BKH e informoi

Ish-gruaja e Arben Ahmetajt është thirrur në SPAK, por se nuk i është komunikuar ndonjë akuzë.

Siç bëhet me dije nga burimet për media në vend të Mançkës, në SPAK u paraqit avokati i saj, Ermir Beta. Oficeri i BKH e informoi avokatin, që të njihet me aktet e dosjes.

Pak më parë SPAK ka përfunduan hetimet dhe u komunikoi akuzat të pandehurve, Arben Ahmetaj dhe dy bosëve të inceneratorëve, Mirel Mërtiri e Klodian Zoto.

Sipas SPAK, ish zv.kryeministri në arrati ka përfituar rryshfet nga bosët e inceneratorëve, si pasuri te paluajtshme si dhe në formën e dhuratave apo pagesës së udhëtimeve. Vendimi për Ahmetajn dhe të tjerët u shty.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH