Kronikë

SPAK kërkon 93 vite burg për të pandehurit e laboratori i kokainës në Frakull, 10 vite për ish kryekomunarin, Çervanaku

Shkruar nga Liberale

SPAK kërkon 93 vite burg për të pandehurit e laboratori i

Prokuroria e Posaçme lexoi sot pretencën për grupin e personave të arrestuar për laboratorin e kokainës që u zbulua në Frakull të Fierit. Organi i akuzës kërkoi dënimin me 10 e 8 muaj për Viktor Çervanakun, ish kryekomunar i Frakullit.

Viktor Çervanaku, ish kryekomunar i Frakullit 10.8 vite burg
Klajdi Kodra (Vrioni)  12 vite burg
Bledar Matoshi 8.4 vite burg
Denison Çervanaku   8 vite burg
Nikolin Gjolena 12 vite burg
Redion Meshi 10 vite burg
Zenel Çervanaku 10 vite burg
Enxhi Ferhati 8 vite burg
Julian Malaj 2 vite burg për moskallëzim krimi
Marildo Rona 8 vite burg

Ata akuzohen për trafik narkotikësh, grup kriminal dhe armëmbajtje pa leje. Sipas SPAK, këta persona janë përgjegjës për trafikimkn e 485 kg kokainë e fshehur në pleh kimik. Ne total me gjykim te shkurtuar do të vuajnë 93 vite burg

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH