Kronikë

Skandali në Bashkinë e Kukësit, ja kur do merret vendimi për Gjicin dhe Alma Kaçin

Shkruar nga Liberale

Skandali në Bashkinë e Kukësit, ja kur do merret vendimi për

Në gjykatën e posacme të apelit është mbajtur senaca e rradhës ndaj ish-kryetarit të bashkisë Kukës Safet Gjici.

Teksa shkalla e pare  e ka dënuar me 3 vite burg qe ne aplikim te gjykimit të shkurtuar i zbret me 2 vite për shpërdorim detyre, prokuroria nuk ka hequr dore nga aluzat e meparshmë.

Para togave të apelit përfaqësuesi i akuzës ka kërkuar që Gjici dënohët për kurrpsion pasiv që ka një marzh dënimi 4.3 vite burg.

Ndërsa Alma Kaci që në shkallën e parë është denuar për prostitucion 1.6 bite burg qe me gjykim te shkurtuar reduktohet më 1 vit heqje lirie, prokuroria ka kërkuar që edhe kjo e fundit të dënohët për korrupsion aktiv.

Për prokurorinë Kaci duhet të denohet me 1.5 vite burg

Trupa pasi degjoj palet u torhoqe për vendim e cila do jepet me 24 qershor ora 14:00.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH