Kronikë

Shpërthimi i fuqishëm në Lushnje, si është gjendja e deputetit Bujar Çela

Shkruar nga Liberale

Shpërthimi i fuqishëm në Lushnje, si është gjendja e

Një person humbi jetën, ndërsa tetë persona mbetën të plagosur si pasojë e një shpërthimi të fuqishëm në një kapanon në ndërtim në Lushnje. Mes të lënduarve është edhe deputeti socialist Bujar Çela.

Sipas burimeve mjekësore, gjendja e tij është e stabilizuar dhe jashtë rrezikut për jetën.

Deputeti i është nënshtruar një ndërhyrje kirurgjikale.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH