Kronikë

Shpërthim i fuqishëm në Portin e Sarandës, një i plagosur

Shkruar nga Liberale

Shpërthim i fuqishëm në Portin e Sarandës, një i

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në portin e Sarandës në këtë mbrëmje. Dyshohet për një shpërthim në një anije.

Policia dhe ambulanca janë në vendngjarje. Konfirmohet një person i plagosur.

Burime paraprake bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur në një anije të huaj që ndodhej në radë.

Dyshohet se ka plasur bombola e oksigjenit e një personi që do të kryente zhytje (polumbar).

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH