Kronikë

Ryshfet për të kaluar mjetet, lirohen kundrejt garancisë pasurore

Shkruar nga Liberale

Ryshfet për të kaluar mjetet, lirohen kundrejt garancisë pasurore

Sot është zhvilluar seanca gjyqësore për 2 doganierët, si dhe 6 shoferët e arrestuar për kalimin e mallrave kontrabandë në pikën doganore të Kakavijës.

Gjykata ka vendosur lirimin e të arrestuarve por me kushtin që të paguajnë garancinë pasurore si dhe të mos dalin jashtë vendit.

Në vendimin e publikuar nga gjykata, theksohet se të akuzuarit do të lihen të lirë vetëm nëse do të paguajnë garancinë pasurore të caktuar.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH