Kronikë

Rrezikuan të mbyteshin, shpëtohen nga roja i plazhit dy pushueset në Shëngjin

Shkruar nga Liberale

Rrezikuan të mbyteshin, shpëtohen nga roja i plazhit dy pushueset

Dy pushuese nga Kosova kanë rrezikuar të mbyten dhe janë shpëtuar nga vrojtuesi i plazhit të Shëngjinit.

Më pas janë dërguar me urgjencë në spitalin rajonal të Lezhës, ndërsa u mësua se ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

E gjithë vija bregdetare nga Rana e Hedhur deri në Kune është e populluar, ku dominojnë shqiptaret e Kosovës.

Prej 1 qershorit kur është hapur zyrtarisht dhe sezoni turistik.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH