Kronikë

Rindërtohet skema ku u vra Pjerin Xhuvani në Elbasan, efektivët e policisë zbarkojnë në terren pas kaq kohësh

Shkruar nga Liberale

Rindërtohet skema ku u vra Pjerin Xhuvani në Elbasan, efektivët e

Mëngjesin e kësaj të mërkure qytetarët e gjetën të bllokuar rrugën në lagjen “5 Maji”. Rruga ishte bllokuar nga Policia e Elbasanit e cila kishte zbarkuar në terren. 

Evefktivët e policisë ishin në terren për rindërtimin e skemës së vrasjes së 21 prillit 2021 ku mbeti i vrarë Pjerin Xhuvani.

Rindërtohet skema ku u vra Pjerin Xhuvani në Elbasan, efektivët e

Vendosja e shiritëve ndalues nisi që mbrëmjen e djeshme. Gjykata ka caktuar tre ekspertë, njëri prej tyre ekspert balistik dhe i vendngjarjeve në policinë e shtetit.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH