Kronikë

Po transportonte 31 kilogramë kokainë, arrestohet ‘bojaxhiu’ shqiptar në Itali

Shkruar nga Liberale

Po transportonte 31 kilogramë kokainë, arrestohet

Një 40-vjeçar shqiptar, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur, është arrestuar mbrëmjen e djeshme (20 mars) në Ravena të Italisë pasi u kap duke transportuar 31 kilogramë kokainë.

Mediat italiane shkruajnë se nëse do të shitej tek përdoruesit e narkotikëve, droga kapte vlerën e 3 milionë eurove. Sipas hetuesve, droga ishte e destinuar për shitje në rajonet e veriut të Italisë, kryesisht në Piemonte.

Po transportonte 31 kilogramë kokainë, arrestohet

Fillimisht 40-vjeçari ka tentuar t’i largohej policisë, por pas një ndjekje u bë i mundur arrestimi i tij dhe gjetja e 31 kg kokainë të fshehur në makinë.

Rezulton se shqiptari punonte si bojaxhi dhe nuk kishte precedentë të mëparshëm kriminalë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH