Kronikë

"Merren masat", 18 kryeinspektorë zjarrfikës certifikohen nga Akademia e Sigurisë në kryeqytet

Shkruar nga Liberale

"Merren masat", 18 kryeinspektorë zjarrfikës certifikohen

Ditën e sotme janë certifikuar 18 persona për gradën “Kryeinspektorët Zjarrfikës” nga Akademia e Sigurisë pas përfundimit të kursit. 

Ministria e Brendshme bën të ditur se në 15 Prill nis kursi i radhës për nivelin bazë të cilët konkurrojnë për fitimin e gradës ‘zjarrfikës’.

Kurset për punonjësit në shërbimin e Mbrojtjes nga Zjarrit dhe Shpëtimit rritin ndjeshëm aftësitë menaxhuese dhe profesionale për gjithsecilin që është pjesë e strukturave operacionale dhe inspektuese.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH