Kronikë

Lefter Maliqi nga SPAK-u: Merret pa fakte me kreun e opozitës, i kapur nga qeveria

Shkruar nga Liberale

Lefter Maliqi nga SPAK-u: Merret pa fakte me kreun e opozitës, i kapur nga

Ish-kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë” për Bashkinë e Kuçovës, Lefter Maliqi, është paraqitur paraditen e kësaj të marte pranë ambienteve të Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar.

Sipas Maliqit babloku i Surrelit ka kapur drejtësinë.

Ai ka bërë shumë denoncime për Kreshnik Hajdairn  që është kreu i bashkisë Kuçovë.

''Depozitova kallëzimin e radhës dhe një memo po të radhës drejtuar Dumanit duke marrë shkas nga aplikacioni SKY dhe aksioni i Metamofozës ku 5 u arrstuan dhe 45 të tjerë janë të lirë për shkak të kapjes ë drejtësisë dhe dekonspirimit nga organet e drejtësisë dhe policia e shtetit. SPAK eshte i kapur. Po merret pa fakte me kreret e opozites. Ka urdher nga Rama, eshte i kapur. '', tha Maliqi para SPAK.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH