Kronikë

Kush është deputeti socialist që mbeti i plagosur nga shpërthimi në Lushnjë, i nënshtrohet një operacioni

Shkruar nga Liberale
Kush është deputeti socialist që mbeti i plagosur nga

 

Një shpërthim i fortë ka ndodhur ditën e sotme në Lushnjë. Si pasojë e këtij shpërthimi raportohet për një viktimë.

Gjithashtu theksohet se katër persona kanë mbetur të plagosur, mes të cilëve është edhe deputeti Bujar Çela.

Deputeti Bujar Çela deh të plagosurit e tjerë është transportuar në spital ku edhe po merr trajtim mjekësor.

Mësohet se deputeti i është nënshtruar një ndërhyrje kirurgjikale në spital.

Nuk dihet gjendja e tij shëndetësore.

Sipas informacioneve paraprake gjatë punimeve vinçi ka prekur shtyllën e tensionit të lartë dhe për pasojë është shkaktuar edhe shpërthimi.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH