Kronikë

Italiani aksidenton 12 shtetas të huaj në Pogradec dhe tenton të arratiset, por arratia i ka zgjatur vetëm pak minuta

Shkruar nga Liberale

Italiani aksidenton 12 shtetas të huaj në Pogradec dhe tenton të

Këtë të enjte në fshatin Verdovë të Pogradecit raportohet se ka ndodhur një aksident në të cilin janë përfshirë shumë shtetas të huaj. 

Burime të policisë deklarojnë se një shtetas italian teksa udhëtonte me një automjet tip Xhip ka humbur kontrollin dhe është aksidentuar.

Mësohet se pas ngjarjes shtetasi Italian ka tentuar të arratiset. Por e ilalianit ka zgjaur vetëm pak minuta sepse më vonë mësohet se është arrestuar nga policia.

Të njëjtat burime policore bëjknë me dije se në automjet ia kishte 12 shtetas të huaj. Nga aksidenti raportohet vetëm për dëme materiale, sakaq policia ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të rastit.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH