Kronikë

I dyshuar për pastrim parash, arrestohet në Romë Juri Ymeraj

Shkruar nga Liberale

I dyshuar për pastrim parash, arrestohet në Romë Juri Ymeraj

Juri Ymeraj, i shpallur në kërkim ndërkombëtar, është arrestuar të enjten në Itali nga Interpoli i Romës.

Ymeraj është shpallur në kërkim, pasi ai është dënuar në mungesë.

Ndaj tij, më 11 nëntor të vitit 2022, Gjykata e Posaçme Kunder Korrupsionit dhe Krimit te Organizuar, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest me burg”, per vepren penale të: “Pastrim te produkteve te vepres penale”.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH