Kronikë

“Harron” të deklarojë shumën e majme kur kalon doganën, policia në Kakavijë i sekuestron eurot shqiptarit

Shkruar nga Liberale

“Harron” të deklarojë shumën e majme kur kalon

Nëse kalon më shumë se 10 mijë euro në doganë pa i deklaruar dhe vërtetuar origjinën e tyre, paratë t’i sekuestron shteti.

Një gabim i tillë i kushtoi rëndë një 53-vjeçari, i cili u procedua penalisht pasi nuk i kishte deklaruar paratë që po kalonte ilegalisht në doganë.

“Harron” të deklarojë shumën e majme kur kalon

Sipas njoftimit të shpërndarë nga policia, procedimi ka nisur për shtetasin me iniciale J. Ç., banues në Patos.

“Në dalje të vendit, u kalua për kontroll në vijë të dytë, shtetasi J. Ç., të cilit në çantë i janë gjetur 11 110 euro.

Shuma e parave e padeklaruar nga ky shtetas u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH