Kronikë

Godet me çekiç punonjësin e karburantit dhe vjedh paratë, arrestohet shqiptari në Greqi

Shkruar nga Liberale

Godet me çekiç punonjësin e karburantit dhe vjedh

Një moment të keq ka përjetuar një 27-vjeçar, punonjës i një karburanti, në orët e para të së martës, në Agios Anargyros në Greqi.

Sipas burime policore, një 28-vjeçar shqiptar ka hyrë me çekiç në pikën e karburantit duke e goditur dhe plagosur punonjësin. Ai rrëmbeu paratë që gjeti dhe u largua me shpejtësi.

Në vendngjarje kanë mbërritur makinat patrulluese të forcës së ndërhyrjes së shpejtë të policisë greke dhe pas kontrolleve, të cilat kanë arritur të lokalizojnë dhe arrestojë autorin.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH