Kronikë

FOTO/ Vrau 40-vjeçarin pastaj veten, zbulohet shkaku i krimit në Korçë

Shkruar nga Liberale
FOTO/ Vrau 40-vjeçarin pastaj veten, zbulohet shkaku i krimit në

Identifikohet autori i cili vrau Emiliano Pinen (foto)allias Jorgo Prifti dhe më pas vrau veten.

Bëhet fjalë për Ilia Andrea Lluka, nga qyteti i Korçës i cili mësohet se jetonte prej kohësh në Greqi.

Pista kryesore për të cilën po heton policia ka të bëjë me një problem pronësie.

Ilo Lluka ka ardhur në vendin e ngjarjes aty ku Pine ka qënë në lokal duke pirë kafe, të cilit i ka kërkuar për të dalë jashtë dhe në momentin që ka qenë në porta e lokalit e ka qëlluar 4 herë duke e lënë të plagosur rëndë e me pas ka qëlluar veten duke gjetur vdekjen e menjëhershme.

40 vjeçari Emiliano Pine sipas mjekëve nga plagët e marra e ka pasur të pamundur të mbijetonte.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH