Kronikë

Farmacistja në Tiranë procedohet penalisht, i dha ilaçet e gabuara një 38-vjeçareje

Shkruar nga Liberale

Farmacistja në Tiranë procedohet penalisht, i dha ilaçet e

 

Një farmaciste 22-vjeçare nga qyteti i Tiranës është paraqitur përpara autoriteteve penale pasi i ka dhënë medikamente të gabuara një klienteje 38-vjeçare, duke shkaktuar komplikacione në gjendjen shëndetësore të saj.

Pas këtij incidenti, policia ka kryer hetime dhe materialet e vendosura janë referuar në prokurori, duke filluar hetimin e akuzave në gjendje të lirë.


“Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Nr. 4 kanë referuar materialet në Prokurori dhe po punojnë për kapjen e shtetases S. H., 22 vjeçe (farmaciste). Kjo shtetase, duke qenë e punësuar në një farmaci në Rrugën e Dibrës, dyshohet se i ka dhënë gabimisht medikamente mjekësore, shtetases M. K., 38 vjeçe, dhe si pasojë e konsumimit të tyre, 38-vjeçares iu kanë shkaktuar probleme shëndetësore”, thuhet në njoftimin e policisë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH