Kronikë

Emri / Po udhëtonte në makinën këngëtarit grek, humb jetën në aksident 20-vjeçari shqiptar

Shkruar nga Liberale

Emri / Po udhëtonte në makinën këngëtarit grek, humb

Një 20-vjeçar shqiptar humbi jetën në orët e para të mëngjesit të sotëm, në Menidi të Greqisë.

Aksidenti ndodhi kur fuoristrada e këngëtarit Janis Ksanthopoulos, 24 vjeç, ka devijuar majtas rrugës dhe është përplasur ‘kokë më kokë’ me një automjet tjetër në rrugën “Dekelias” në Menidi.

Pas përplasjes, mjeti i dytë në të cilin ndodheshin dy 20-vjeçarë është përplasur me një shtyllë të energjisë elektrike, ku ka mbetur i vdekur njëri prej tyre, pikërisht Antonio Daja nga Hajmeli i Vaut të Dejës.

Nga përplasja e mjeteve kanë mbetur të plagosur lehtë dy drejtuesit e mjeteve, të cilët janë arrestuar nga policia.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH