Kronikë

EMRI/ Muratori shqiptar bie nga balloni ku po punonte në Itali, humb jetën 

Shkruar nga Liberale

EMRI/ Muratori shqiptar bie nga balloni ku po punonte në Itali, humb

Abdulla Bisku ishte 58 vjeç dhe po punonte për rinovimin e një oborri në qendër të Asolës: jetonte 300 metra larg.

Muratori 58-vjeçar shqiptar ra nga një ballkoni, katër metra i lartë, gjatë punimeve të rinovimit të një oborr në qendër të qytetit të Asola.

Abdulla Bisku jetonte me gruan dhe dy fëmijët e tij treqind metra larg kantierit të ndërtimit. I lindur në Shqipëri, Abdulla kishte kaluar detin për një jetë më të mirë.

Askush nuk e di saktësisht se çfarë ndodhi, por në momentin e rënies Abdulla ishte vetëm: ai ndoshta humbi ekuilibrin duke ecur mbrapa dhe ra poshtë, pa parmakë për të ndaluar rënien e tij - kështu dukej. Ishte xhaxhai i tij që e gjeti, pasi ishte larguar për të transportuar një ngarkesë me mbeturina.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH