Kronikë

E RËNDË/ U përplas nga makinat në vijat e bardha, ndërron jetë shqiptarja ( pati një dëmtim shumë të rëndë në kokë)

Shkruar nga Liberale

E RËNDË/ U përplas nga makinat në vijat e bardha,

Gruaja 73-vjeçare që u godit të martën më 30 prill në Corso Cavour në Kremona, pikërisht në qendër dhe sot ka ndërruar jetë në spital.

Gruaja me origjinë shqiptare kishte pësuar një dëmtim shumë të rëndë në kokë. Kur mbërriti ndihma, gjendja e saj dukej kritike, por jo e dëshpëruar, megjithatë, sapo mbërriti në spitalin Maggiore, mjekët zbuluan një hemorragji shumë të rëndë në tru dhe operacioni që iu nënshtrua, për fat të keq rezultoi i kotë.

Dinamika e aksidentit, ende e pazbuluar, është hetuar nga efektivët e policisë lokale.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH