Kronikë

E RËNDË/ Qëllohen me armë zjarri tre persona të së njëjtës familje, prej tyre…

Shkruar nga Liberale
E RËNDË/ Qëllohen me armë zjarri tre persona të së

Tre persona të së njëjtës familje kanë mbetur të plagosur me armë zjarri mbrëmjen e kësaj të mërkure në Pejë.

Personi i dyshuar si autor i ngjarjes ndodhet në kërkim, teksa të plagosurit janë nisur për në spitalin e Prishtinës. Raportohet se një prej të plagosurve është në gjendje të rëndë. Policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe është duke i siguruar të gjitha provat.

“Ka ndodhur një tentim vrasje e rëndë, kemi dalë menjëherë ne vendin e ngjarjes bashkë me hetuesit, janë tre persona të plagosur dhe jemi në kërkim të personit të dyshuar”, tha prokurori Ersan Qavolli për mediat vendase.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH