Kronikë

E RËNDË! Pësoi goditje në zemër, humb jetën në plazh 60-vjeçari

Shkruar nga Liberale

E RËNDË! Pësoi goditje në zemër, humb jetën

Një person rreth moshës 60 vjeç ka humbur jetën teksa po lahej në Velipojë.

60 vjeçarin ende të paidentifikuar e ka nxjerrë uji në breg dhe më pas është konstatuar nga pushues të tjerë të cilët menjëherë kanë njoftuar autoambulancën e Velipojës dhe policinë.

Dyshohet se 60 vjeçari ka pësuar një atak kardiak duke humbur jetën në mënyrë të menjëhershme. Për afro 15 minuta trupi i pajetë ka qëndruar mbi ujë sepse pushuesit e tjerë nuk e kanë ditur se ishte mbytur derisa uji e nxori në breg.

Ky është rasti i dytë brenda pak kohësh pas humbjes së jetës të shtetases Drande Marku pak ditë më parë e cila po ashtu u mbyt në plazhin e Velipojës teksa ndodhej brenda në ujë duke pësuar goditje në zemër.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH