Kronikë

E RËNDË/ E zë porta e shtëpisë poshtë, humb jetën e moshuara

Shkruar nga Liberale

E RËNDË/ E zë porta e shtëpisë poshtë, humb

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur në Itali mesditën e kësaj të mërkure.

Një grua e moshuar 73-vjeç, ka humbur jetën pasi e ka zënë porta e shtëpisë së saj poshtë.

Ngjarja ka ndodhur në komunitetin lokal Nissi në Varda Ilia, ku e mohuara ka dalë në oborr dhe teksa ka tentuar të hapë portën e madhe kjo e fundit ka rënë duke e zënë poshtë dhe si pasojë e moshuara ka ndërruar jetë.

Sipas mediave vendase 73-vjeçarja është gjetur e pajetë nga vëllai i saj i cili kishte shkuar për ta vizituar.

Trupi i saj është dërguar në Mjekësinë Ligjore të Patrës për autopsi.

 

 

 

 

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH