Kronikë

E përndoqi kolegen dhe e përplasi me makinë, shpallet në kërkim efektivi i Policisë në Vlorë (EMRI)

Shkruar nga Liberale

E përndoqi kolegen dhe e përplasi me makinë, shpallet në

Policina e Vlorës po punon për kapjen e punonjësit të policisë Festim Xhafaj i cili akuzohet se ka përndjekur një punonjëse të policisë në Komisariatin e Vlorës.

Sipas AMP, më 3 maj të 2024 ka përndjekur përgjatë segmentit rrugor Bulevardi kryesor dhe në “Transballkanike” me automjet punonjësen e policisë duke përplasur automjetin e saj dhe më pas është larguar me shpejtësi, ndërsa mjetin e ka braktisur në Vlorë.

Nga këqyrja e automjetit u gjetën dhe u sekuestruan një thikë dhe biçak, për të cilat u bë vendimi për kryerjen e ekspertimit teknik. Në vijim të veprimeve procedurale, Agjencia ka administruar edhe kallëzimin e punonjëses së policisë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH