Kronikë

E kishte vrarë babain pasi kishte kishte abuzuar s*ksualisht me të? Zbardhet ekspertiza mjekoligjore

Shkruar nga Liberale

E kishte vrarë babain pasi kishte kishte abuzuar s*ksualisht me të?

Pas një analize mjekoligjore të kryer për 19-vjeçaren Hygerta Meta, ka rezultuar se e reja nuk ka shenja abuzimi seksual, sikundër u aludua më herët.

Lajmi u konfirmua për BalkanWeb.

Kujtojmë se 19-vjeçarja ka deklaruar para trupës gjykuese se ishte ajo që kishte qëlluar me armë zjarri të atin, duke e lënë të vdekur, ndërsa sipas saj është ndihmuar nga vëllai, e më pas në dijeni kanë qenë edhe vëllai i vogël dhe nëna e tyre.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH