Kronikë

E arrestuan se ndërpreu me dhunë shtatzaninë e të dashurës së tij, del nga qelia 27-vjeçari shqiptar

Shkruar nga Liberale
E arrestuan se ndërpreu me dhunë shtatzaninë e të

27-vjeçari shqiptar deklaroi, sipas mediave greke, se ishte i pafajshëm dhe në përfundim është lënë i lirë me kushte shtrënguese.

Ai u akuzua për ndërprerjen me dhunë të shtatzënisë së partneres së tij 19-vjecare dhe pas arrestimit, është liruar nga policia greke me masa shtrënguese.

Masat ndaj tij janë si në vijim:

-pagesë e garancisë prej 2000 eurosh;

-ndalim i daljes jashtë vendit

-“Detyrim paraqitje” dhe të mos i afrohet 19-vjeçares.

Avokati i shqiptarit, Panagiotis Kefallinos, tha për klientin e tij: “Ai pretendon se nuk ka bërë absolutisht asgjë, duke pasur parasysh edhe raportin mjeko-ligjor, ku thuhet se nuk ka asnjë gjurmë dhune ndaj kallëzueses dhe pretendime të tjera që tregojnë kundërshtimin e pretendimeve të paditëses. Të gjitha pretendimet e saj janë kontradiktore”.

Më pas avokati i të pandehurit i referohet asaj që pretendon klienti i tij dhe çfarë ndodhi më pas në spital.

“Ai ka shkuar në spital, por siç pretendon ai nuk ka shkuar pasi ka bërë ndonjë akt dhune apo diçka tjetër ndaj kallëzuesit. Vetë paditësja ka raportuar se kishte përdorur disa preparate. Ngjarja ndodhi në mbrëmjen e së martës, 20 shkurt. Kështu ata shkuan në spital dhe ajo thotë se nuk kishin celular për të bërë një ankesë dhe ajo është në spital disa orë vetëm kur analizat u bënë në një mjedis të sigurt me mjekët dhe personelin tjetër të infermierëve dhe ajo nuk raportoi ndonjë gjë kundër klientit tim. Pasi u ka treguar mjekëve se çfarë ka ndodhur, por nuk ka thënë asgjë kundër klientit tim, ka bërë denoncimin në mbrëmje”.

Në të njëjtën kohë, avokati i të riut pretendon se klienti i tij nuk e ka lënë kurrë partneren e tij dhe as nuk ka marrë portofolin që ajo pretendonte se i kishte vjedhur. “Ai doli nga spitali në orën tetë të mëngjesit dhe shkoi të merrte nënën e saj për të cilën e njoftoi, u ul me të për dy tre orë në spital dhe pastaj në mesditë i solli lëngje dhe gjëra të tjera. Ai ishte gjithmonë me të”.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH