Kronikë

Dy automjete përplasen "KOKË më KOKË" me njëra-tjetrën/ Dy persona humbin jetën, shqiptari në gjendje të RËNDË

Shkruar nga Liberale

Dy automjete përplasen "KOKË më KOKË" me

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Greqi ku kanë humbur jetën dy persona.

Aksidenti ka ndodhur në orën 12:30 të mesditës së mërkurës në kilometrin e 4-të të rrugës nacionale Anatolikes Aktes – Aeroport.

Raportohet se një furgon i drejtuar nga një shtetas shqiptar, me dy britanikë në bord, në rrethana të paqarta ka devijuar nga korsia drejt Falirakut dhe është përplasur kokë më kokë me një makinë që drejtohej nga një 57-vjeçar grek.

Nga infromacionet e marra greku dhe një britanik u gjetën të vdekur, ndërsa shqiptari dhe një britanik u plagosën dhe u dërguan në Spitalin e Përgjithshëm të Rodos dhe po trajtohen në gjendje të rëndë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH