Kronikë

DETAJE nga vrasja e 18-vjeçarit në Shkozë/ Merren në pyetje autorët dhe VAJZA që ishte në makinë me Aurelion, ajo tregon se...

Shkruar nga Liberale

DETAJE nga vrasja e 18-vjeçarit në Shkozë/ Merren në

Policia e Tirarës ka arrestuar katër të rinjtë, të cilët akuzohen për vrasjen e 18 vjeçarit Aureljo Dervishi.

Mësoeht se mes të arrestuarve është edhe i mituri që qëlloi për vdekje me thikë 18-vjeçarin.

Bëhet me dije se vajza me të cilën Dervishi kishte lidhje dhe ishte “mollë sherri” mes viktimës dhe grupit tjetër të të rinjve, ka dhënë dëshminë e saj ku ka treguar gjithë dinamikën e ngjarjes, si është njohur me të ndjerin, si dhe lidhjen që ka patur me njërin prej të rinjve të arrestuar. 

I riu u vra me thikë dy netë më parë gjatë një konflikti me të rinjtë, tashmë të arrestuar. Dy grupet e të rinjve fillimisht kanë qenë në semafor ku kanë shkëmbyer fjalë dhe ofendime mes tyre. Ata më pas kanë ndaluar pak metra më poshtë për t’u sqaruar. Gjatë konfliktit fizik, njëri nga të miturit ka qëlluar në kraharor me thikë Aurelio Dervishin, duke i shkaktuar edhe vdekjen. 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH