Kronikë

"Denonconi çdo rast", thirrja e Ballës për qytetarët pas bllokimit të gomones në Palasë

Shkruar nga Liberale

"Denonconi çdo rast", thirrja e Ballës për

Pas bllokimit të gomones në Palasë, e cila kishte prekur perimetrin e sigurisë në ujë duke rrezikuar jetën e qytetarëve, ka reaguar ministri i Brendshëm Taulant Balla.

Balla shprehet se Policia Kufitare dhe Njësia Policore detare duhet të rrisin vigjilencën për të garantuar paprekshmërinë e perimetrit të sigurisë në plazhet e gjithë vendit nga Ksamili në Velipojë.

Gjithashtu u ka bërë thirrje pushuesve të denoncojnë çdo rast shkeljeje.

Policia Kufitare dhe Njësia Policore detare duhet të rrisin vigjilencën për të garantuar paprekshmërinë e perimetrit të sigurisë në plazhet e gjithë vendit.

Përgëzime Policisë Kufitare dhe Njësive Policore detare nga Ksamili deri në Velipojë, për reagimin në kohë ndaj rasteve të shkelësve.

Nxis publikun të denoncojë çdo rast

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH