Kronikë

Zjarr i madh në Gjirokastër, përfshihet nga flakët 1 hektarë kullotë

Shkruar nga Liberale

Zjarr i madh në Gjirokastër, përfshihet nga flakët 1

Një zjarr i madh ka rënë pasditen e kësaj të marte në fshatin Mashkullorë të Gjirokastrës. Një parcelë kullote është përfshirë nga flakët në rrethana ende të paqarta.

Raportohet se zjarri ka djegur rreth 1 hektarë tokë. Nuk dihet ende nëse zjarri ka qënë i qëllimshëm apo rastësor.

Zjarrfikësja ndodhet në vendngjarje dhe po punon për shuarjen e flakëve.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH