Kronikë

Arrestohet shqiptari në Itali, çfarë i gjeti policia në makinë (detajet)

Shkruar nga Liberale

Arrestohet shqiptari në Itali, çfarë i gjeti policia në

Një 29-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane, pasi një një makinë që nuk ishte e tija iu gjetën tufa të ndryshme kartëmonedhash, me vlerë 64800 euro.

Mediat italiane raportojnë se shqiptari ishte banues në Bullgari, ndërsa u ndalua në Martinengo.

Pas arrestimit i riu nuk ishte në gjendje të justifikonte bindshëm efektivët as për makinën e cila dukej se ishte e regjistruar në një kompani në Villongo dhe as për paratë e gjetura brenda saj.

Ndërsa më vonë ai tha se makinën ia kishte dhënë hua një mik, kurse paratë i kishte fituar duke luajtur në një faqe bastesh online.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH