Kronikë

Arrestohet në Morinë 36-vjeçari turk, i shpallur në kërkim ndërkombëtar për krime kundër personit

Shkruar nga Liberale

Arrestohet në Morinë 36-vjeçari turk, i shpallur në

Policia Kufitare e Morinës njofton se ndaloi sot 36-vjeçarin turk Koray Aniç të shpallur në kërkim ndërkombëtar, të dënuar për krime kundër personit dhe armëmbajtje pa leje.

"Si rezultat i intervistimit të detajuar dhe shkëmbimit të informacionit ndërmjet Interpol Tiranës dhe homologëve në Turqi, u ndalua në hyrje të Shqipërisë, me qëllim ekstradimin në Turqi, shtetasi turk Koray Aniç, 36 vjeç", njofton policia.

Ai ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata e Stambollit e ka dënuar me 4 vjet, 6 muaj e 5 ditë burgim, për rrëmbim, kanosje dhe armëmbajtje pa leje.

Vijojnë procedurat për ekstradimin e 36-vjeçarit, në Turqi.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH