Kronikë

Akuzoi babain se e kishte p*rdhunuar prej 4 vitesh, zbulohet e vërteta! 15-vjeçarja rezulton e virgjër! Avokati: Ja pse gënjeu

Shkruar nga Liberale

Akuzoi babain se e kishte p*rdhunuar prej 4 vitesh, zbulohet e vërteta!

E mitura 15 vjeç e cila denoncoi të atin duke e akuzuar se e kishte p*rdhunuar prej 4 vitesh, del nga ekzaminimi mjeko-ligjor e pa abuzuar.

Sipas raportimeve arsyeja pse e mitura gënjeu autoritetet ishte se babai i kishte marrë asaj telefonin.

“Më kishte marrë telefonin ndaj e denoncova”, shprehet vajza 15 vjeccare

Ndërkohë avokat mbrojtës ka bërë me dije se vajza është e virgjër.

Gjykata nuk i ka dhënë urdhër mbrojtje vajzës dhe nënës, ndërsa në seancë i kanë kërkuar falje Bledar Rokos dhe kërkuan që ai të lirohej nga burgu dhe akuzat.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH