Kronikë

Aksidentohet furgoni me pasagjerë, tre persona dërgohen në spital

Shkruar nga Liberale
Aksidentohet furgoni me pasagjerë, tre persona dërgohen në spital

Një aksident raportohet se ndodhi në Klos, ku një furgon me pasagjerë ka dalë nga rruga pasi drejtuesi i saj humbi kontrollin e mjetit.

Nga aksidenti kanë mbetur të lënduar 3 pasagjerë, të cilat janë transportuar në spital. Sipas raportimeve të para të plagosurit ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

“Rreth orës 14.15, në bypass, Klos, shtetasi A.L., 55 vjeç, duke drejtuar automjetin tip furgon, ka humbur kontrollin mbi drejtimin e mjetit dhe mjeti ka dalë nga rruga.

Si pasojë, kanë mbetur të lënduar 3 pasagjerë, të cilët po marrin ndihmë mjekësore në spital dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën”, njoftoi policia.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH