Kronikë

Aksident në Mirditë/ Motori del nga rruga, 46-vjeçari dërgohet në gjendje të rëndë tek Trauma

Shkruar nga Liberale
Aksident në Mirditë/ Motori del nga rruga, 46-vjeçari

Një aksident automobilistik është regjistruar këtë të shtunë në Mirditë.

Autoritetet policore raportojnë se motori me drejtues shtetasin çek R. K., 46 vjeç dyshohet se ka humbur kontrollin dhe për pasojë ka dalë nga rruga. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 14:00, në fshatin Bukmirë.

46 vjeçari ka mbetur i plagosur rëndë dhe është dërguar me urgjencë në Spitalin e Traumës në Tiranë, për asistencë të specializuar mjekësore. Raportohet se ai aktualisht ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH