Kronikë

Aksident i rëndë/ Furgoni përplaset me një makinë, detajet e para

Shkruar nga Liberale

Aksident i rëndë/ Furgoni përplaset me një makinë,

Një aksident i rëndë është regjistruar pasditen e sotme në aksin nacional Pogradec-Qafë Thanë në vendin e quajtur "Gur i Kuq".

Raportohet se janë përplasur një furgon dhe një makinë tip Opel.

Fatmirësishjt ka pasur vetëm dëme materiale, ndërkohë që policia ndodhet në vendngjarje për të zbardhur rrethanat e ngjarjes.

Paraprakisht dyshohet se shkak ka qenë shpejtësia dhe lagështia si pasojë e reshjeve të shumta të shiut që kanë përfshirë qarkun e Korçës.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH