Ekonomi

Si nis java për KËMBIMIN VALUTOR? Sa shkon euro, dollari dhe monedhat e tjera

Shkruar nga Liberale

Si nis java për KËMBIMIN VALUTOR? Sa shkon euro, dollari dhe monedhat

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan blihet me 95.5 lekë dhe shitet me 96.3 lekë.

Monedha evropiane euro do  blihet me 103.6 lekë dhe do shitet me 104.2 lekë, ndërsa franga zvicerane do blihet me 107.8 lekë dhe do shitet me 108.8 lekë.


Paundi britanik sot do blihet me 120.6 lekë dhe do shitet me 121.6 lekë.

Si nis java për KËMBIMIN VALUTOR? Sa shkon euro, dollari dhe monedhat

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH