Ekonomi

KURSI I KËMBIMIT/ Vijon edhe sot superioriteti i monedhës vendase, në tregun valutor

Shkruar nga Liberale

 

KURSI I KËMBIMIT/ Vijon edhe sot superioriteti i monedhës vendase,


Sot, më 20 shkurt 2024, Leku vathdon të ruajë pozita të forta në tregun valutor.

Dollari amerikan blihet me 96 lekë dhe shitet me 97 lekë.

Euro blihet me 103.4 lekë dhe shitet 104.1 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 108.5 lekë, ndërsa në shitje me 109.7 lekë.

Paundi britanik blihet me 120.5 lekë dhe shitet me 121.5 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 70.8 lekë, ndërsa në shitje me 71.8 lekë.

Të dhënat e këmbimit valutor, për disa nga monedhat e huaja:

KURSI I KËMBIMIT/ Vijon edhe sot superioriteti i monedhës vendase,

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH