Ekonomi

KURSI I KËMBIMIT SOT/ Sa tregtohen monedhat e huaja, në tregun valutor

Shkruar nga Liberale

KURSI I KËMBIMIT SOT/ Sa tregtohen monedhat e huaja, në tregun valutor

Dollari amerikan është blerë këtë të enjte, më  8 shkurt, me 96.2 lekë dhe është shitur me 97.1 lekë sipas kursit të këmbimit, duke shënuar kështu një rënie të vogël.

Nga ana tjetër Euro ka ruajtur pozitat e një dite më parë. Sot monedha evropiane Euro në tregun valutor blihet me 103.8 lekë dhe shitet me 104.5 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 121.6 lekë dhe shitet me 122.0 lekë.

Franga Zvicerane vazhdon të qëndroje e palëkundur në tregun valutor, ajo blihet këtë të mërkurë me 110.2 lekë dhe shitet me 111 lekë.

Më poshtë, të dhënat për të gjitha monedhat e huaja: 

KURSI I KËMBIMIT SOT/ Sa tregtohen monedhat e huaja, në tregun valutor

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH