Ekonomi

KURSI I KËMBIMIT/ Si kanë ndryshuar monedhat huaja në tregun valutor sot, 11 shkurt 2024

Shkruar nga Liberale

KURSI I KËMBIMIT/ Si kanë ndryshuar monedhat huaja në tregun


Sot, më 11 shkurt 2024, në tregun valutor dollari ka pësuar një rritje të lehtë por nga ana tjetër,nga monedhat e huaja Euro është shoqëruar me një rënie të lehtë.

Dollari amerikan blihet me 96 lekë dhe shitet 96.9 lekë.

Euro sot blihet me 103.5 lekë në shitje, në blerje me 104.2 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 120.7 lekë, dhe shitet me 121.6 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 109.2 lekë, në shitje me 110.1 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 70.9 lekë dhe në shitje me 71.9 lekë.

Më poshtë të dhënat e këmbimit valutor, për disa nga monedhat e huaja.

KURSI I KËMBIMIT/ Si kanë ndryshuar monedhat huaja në tregun

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH