Ekonomi

KURSI I KËMBIMIT/ Ja me sa po blihen dhe shiten SOT monedhat e huaja, në tregun valutor

Shkruar nga Liberale

KURSI I KËMBIMIT/ Ja me sa po blihen dhe shiten SOT monedhat e huaja,
Sot më 29 maj 2024, dollari amerikan blihet me 92.4 lekë dhe shitet me 93.2 lekë.

Euro blihet me 100.3 lekë dhe shitet 101 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 100.9 lekë, ndërsa në shitje me 102 lekë.

Paundi britanik blihet me 117 .6 lekë dhe shitet me 118.5 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 67.6 lekë, ndërsa në shitje me 69 lekë.

Të dhënat e këmbimin valutor, për të gjitha monedhat e huaja:

KURSI I KËMBIMIT/ Ja me sa po blihen dhe shiten SOT monedhat e huaja,

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH