Ekonomi

KURSI I KËMBIMIT/ Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja? Ja me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro

Shkruar nga Liberale


Sot, më 21 janar 2024, monedhat e huaja nuk kanë pësuar ndonjë ndryshim.

Doollari amerikan blihet me 94.7 lekë dhe shitet me 95.7 lekë.

Euro blihet me 103.5 lekë dhe shitet 104.1 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 108.8 lekë, ndërsa në shitje me 110 lekë.

Paundi britanik blihet me 120 lekë dhe shitet me 121 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 70.3 lekë, ndërsa në shitje me 71.3 lekë.

Të dhënat e këmbimin valutor, për të gjitha monedhat e huaja:

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH